„Kosmetyki Beyond Organic Skincare są idealnym połączeniem nauki i natury. Dzięki nauce udało się zidentyfikować
i potwierdzić odżywcze, lecznicze i regeneracyjne właściwości poszczególnych roślin i kwiatów.
Nauka może udowodnić nam jak działa dla nas natura, ale to czego nie może zrobić to poprawić działania natury.”

Marianne Tregoning

 

 

Dezodorant Beyond Naturally Fresh Crystal Deodorant Aloe & Crystal to świeży dezodorant dla wszystkich wielbicieli naturalnych kosmetyków. Produkt otrzymał nagrodę „Best Buy” w konkursie Green Parent Natural Beauty Awards.

facebook

Ten świeży i skuteczny dezodorant typu „unisex” zawiera 99% naturalnych składników. W jego składzie znajduje się kojący aloes i naturalne ochronne kryształki. Zawiera chroniące przed przykrym zapachem czyste sole mineralne ałunu potasowego, których nie należy mylić ze znajdującym się w wielu produktach glinem.

Produkty Beyond Organic Skincare to 100% natury, a kosmetyki cenione są za brak szkodliwych substancji chemicznych – to wyłącznie czysta pielęgnacja stworzona z prawdziwą pasją! Po więcej produktów Beyond zapraszamy do naszego sklepu na www.warsztatpiekna.pl

Jak czytać skład kosmetyków?

Beyond-Organic-Skincare-1024x956

Umiejętność czytania składów kosmetyków to jedyna możliwa droga do wyboru dobrego i skutecznego produktu. Pozwala nam to na zweryfikowanie deklaracji marketingowej oraz wyeliminowanie składników, które mogą wpływać niekorzystanie na stan naszej cery. Przedstawiamy kilka wskazówek na co zwrócić uwagę czytając skład INCI kosmetyku.

 1. Kolejność ma znaczenie.

Rozpoczynając analizę składu na początku zwróćmy uwagę na kolejność wymienionych składników, ponieważ kolejność ta nie jest przypadkowa. Składniki są wymienione od najwyższego do najniższego stężenia w produkcie, więc jeśli deklarowane przez producenta składniki aktywne widnieją na szarym końcu składu możemy raczej zapomnieć o ich silnym działaniu.

 1. Składniki bazowe to podstawa!

Następnie zwróć uwagę na składniki bazowe produktu, ponieważ to właśnie one występują w produkcie w najwyższym stężeniu. Tu należy sprawdzić czy w kosmetyku zostały zastosowane oleje roślinne czy może składniki petrochemiczne. Warto zwrócić uwagę czy produkt nie posiada składników tłuszczowych, które będą sprzyjały powstawaniu zaskórników. Wśród składników bazowych produktu znajduje się również woda, która jest najczęściej na pierwszej pozycji w składzie. Na pewno w tym przypadku lepiej sprawdzają się kosmetyki oparte na bazie soków roślinnych niż wodzie, ponieważ woda nie będzie wykazywała żadnego działania kosmetycznego. Kolejną pułapką są sylikony, które niejednokrotnie występują w składzie produktu. Ich zadaniem jest optyczne wygładzenie skóry i poprawa konsystencji kremu, ale niekoniecznie są zdrowe dla naszej skóry. Dlatego warto wystrzegać się kosmetyków z takimi składnikami jak Cyclosiloxane czy Dimethicone.

 1. Siła kosmetyku tkwi w składnikach aktywnych.

Rozszyfrowanie składników aktywnych w kosmetyku to już nie jest taka prosta sprawa. Nazwy są dość skomplikowane i jest ich naprawdę bardzo dużo, ale warto poświęcić chwilę czasu, aby sprawdzić czy składniki zostały zastosowane, w jakiej formie i na którym miejscu w składzie.

 1. Kompozycja zapachowa nie dla każdego!

Jeżeli jesteśmy posiadaczami skóry wrażliwej lub alergicznej należy sprawdzić czy kosmetyk, który zamierzamy kupić posiada kompozycję zapachową, która może zawierać potencjalne alergeny. Kompozycja zapachowa znajduję się najczęściej na końcu składu i jest określona jako Aroma. Jeżeli w produkcie nie została zastosowana kompozycja zapachowa to też nie oznacza, że produkt będzie całkowicie bez zapachu. Najeży pamiętać, że zastosowane składniki aktywne mogą nadawać produktowi zapach.

 1. Sprawdź konserwanty.

Na koniec weź pod lupę użyte w produkcie konserwanty. Sprawdź przede wszystkim ich ilość oraz pochodzenie, czy są naturalne czy syntetyczne. Jeśli produkt zawiera kilka różnych konserwantów może warto się zastanowić czy na pewno ten kosmetyk będzie dla nas najlepszym wyborem?

 1. Nie zapomnij o barwnikach!

Jeżeli chcesz sprawdzić czy Twój kosmetyk posiada w swoim składzie barwniki to jest to naprawdę bardzo proste. Barwniki w kosmetykach są oznaczane przy użyciu numerów CI, więc jeśli w składzie występuje np. CI 12480 to oznacza, że naturalny kolor produktu został zmieniony.

Nawilżanie to podstawa.

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji wszystkich typów skóry niezależnie od wieku. Odpowiednie nawilżenie pozwala na utrzymanie zdrowej i młodej skóry przez wiele lat. Jednak niejednokrotnie niewłaściwie dbamy o nawilżenie skóry, co powoduje pogorszenie jej funkcjonowania. Nie dostosowujemy produktów do potrzeb skóry, jak również do panujących warunków środowiskowych. Nieustanne stosowanie produktów o lekkich konsystencjach lub o żelowej formule powoduje pogorszenie nawilżenia skóry, co skutkuje brakiem sprężystości i szorstkością skóry, a w późniejszej konsekwencji przyspieszonym procesem starzenia. To dzięki składnikom nawilżającym nasza skóra jest napięta, gładka i bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego szukajmy produktów, które mogą dostarczyć ich naszej skórze jak najwięcej!

W kosmetykach możemy znaleźć dwa rodzaje substancji gwarantujących utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Zaliczymy do nich substancje tłuszczowe oraz substancje rozpuszczalne w wodzie. W przypadku substancji tłuszczowych możemy uzyskać wytworzenie warstwy okluzyjnej na powierzchni skóry, dzięki czemu ograniczmy ucieczkę wody ze skóry. Substancje tłuszczowe pochodzenia naturalnego jak np. oleje roślinne mają również zdolność do wnikania w naskórek i wbudowywania się w jego struktury. Dzięki temu skóra staje się bardziej szczelna, a woda ma ograniczoną drogę ucieczki. Emolienty w kosmetykach są najczęściej problem osób z tendencją do przetłuszczania skóry, którzy szukają produktów beztłuszczowych, bojąc się, że mogą zbytnio obciążyć skórę. Nie jest to zasadne, ponieważ nadmierne wysuszenie skóry potęguje tylko problem przetłuszczania, a skóra jest pobudzana do produkcji sebum poprzez deficyt nawilżenia. Niestety błędne koło się zamyka. Ponadto substancje tłuszczowe pochodzenia naturalnego nie powodują powstawania zaskórników, jak w przypadku substancji syntetycznych stosowanych w kremach o bogatszych konsystencjach. Do składników tłuszczowych jakich powinniśmy szukać w kosmetykach możemy zaliczyć oleje roślinne jak np. olej słonecznikowy, z awokado, makadamia, sezamowy, migdałowy lub rokitnikowi. Doskonale sprawdza się również olej kokosowy, z dzikiej róży czy olej z kiełków pszenicy. Oleje te oprócz wpływu na utrzymanie prawidłowego nawilżenie skóry, dodatkowo opóźniają proces starzenia, dzięki działaniu antyoksydacyjnemu

Działanie substancji rozpuszczalnych w wodzie (hydrofilowych) jest ściśle uzależnione o ich wielkości. Substancje o dużej masie cząsteczkowej pozostają na powierzchni skóry tworząc film ochronny zapobiegający ucieczce wody ze skóry. Efekt ich działania można zaobserwować już chwilę po aplikacji kremu. Natomiast substancje o małej masie mają zdolność do wnikania w głąb skóry i wiązania w niej wody. Dzięki czemu nasza skóra staje się lepiej nawilżona i jędrna. Do składników hydrofilowych możemy zaliczyć glicerynę, kwas hialuronowy lub wyciąg z aloesu.

Najlepszym rozwiązaniem do utrzymania prawidłowego nawilżenia skóry jest stosowanie produktów oparty na emolientach i substancjach hydrofilowych. Istotną kwestią jest również stężenie i źródło pozyskania surowców. Warto na to zwrócić uwagę podczas doboru pielęgnacji. Kosmetykami, które idealnie wpisują się w powyższe założenia i gwarantują długotrwałe utrzymania nawilżenia na odpowiednim poziomie są produkty marki Beyond Organic. W produktach został zastosowany cały szereg ekologicznych olejów roślinnych jak również wysokiej jakości substancji hydrofilowych. Szeroka gama produktów pozwoli na dobranie kosmetyku idealnie spełniającego wymagania zapotrzebowania na nawilżenie naszej skóry!

Konwencjonalne czy naturalne? Poznaj różnice i zdecyduj sama!

Klasyfikacja produktów kosmetycznych do naturalnych lub konwencjonalnych może stwarzać problemy, ponieważ wciąż brakuje ściśle określonych regulacji dotyczących dokładnej definicji kosmetyku naturalnego. Brakuje jasno postawionej granicy między kosmetykiem naturalnym a konwencjonalnym, co często jest wykorzystywane przez firmy kosmetyczne reklamujące swoje produkty jako naturalne. Często tylko analiza składu produktu może uchronić nas przed pomyłką. W ogólnie przyjętej definicji kosmetyk naturalny to produkt składających się w większości z składników naturalnych. W procesie jego produkcji mogą być wykorzystywane wyłącznie procesy fizyczne, a zastosowane składniki nie mogą wywoływać negatywnego działania na skórę. W przypadku kosmetyków organicznych istnieją o wiele bardziej restrykcyjne kryteria. Kosmetyk musi zawierać ponad 95% składników naturalnych pochodzących z ekologicznych upraw, a zastosowane składniki muszą posiadać certyfikaty potwierdzającą ich pochodzenie. W przypadku kosmetyków konwencjonalnych nie ma takich wymogów.

Porównanie kosmetyków

Różnice dotyczą ilości jak również rodzaju zastosowanych substancji. W pierwszej kolejności możemy zauważyć, że kosmetyki konwencjonalne zawierają znacznie więcej fazy wodnej w stosunku do naturalnych. Jak wiemy woda jest obojętna dla naszej skóry i nie wykazuje żadnego działania kosmetycznego. Natomiast w przypadku kosmetyku naturalnego stosowane są hydrolaty pozyskiwane z roślin, które posiadają składniki bioaktywne. W takim przypadku już baza kosmetyku wykazuje działanie pielęgnacyjne dla skóry. Druga bardzo istotna różnica dotyczy fazy tłuszczowej. W kosmetyku naturalnym stanowi znaczniej większą część produktu niż w przypadku konwencjonalnego. Różnica dotyczy również zastosowanych składników. W kosmetyku naturalnym znajdziemy oleje pochodzenia roślinnego, natomiast w kosmetykach konwencjonalnych syntetyczne substancje tłuszczowe, które często są pochodnymi ropy naftowej. To samo dotyczy zastosowanych emulgatorów. Kosmetyki naturalne posiadają emulgatory roślinnego pochodzenia, czego nie możemy powiedzieć o konwencjonalnych opartych na syntetycznych substancji emulgujących. W przypadku substancji aktywnych kosmetyki naturalne posiadające wyciągi roślinne wykazujące wielokierunkowe działanie oraz wysoką biokompotybilność ze skórą. W kosmetykach konwencjonalnych często stosowane są substancje o niskiej zdolności wnikania do skóry oraz o małej stabilności. Ostatnią istotną różnicą między kosmetykami są zastosowane barwniki, substancje zapachowe i konserwanty. Kosmetyki naturalne bazują wyłącznie na barwnikach pochodzenia naturalnego i naturalnych konserwantach. Substancje zapachowe zastępują często zastosowane olejki eteryczne lub naturalny zapach wyciągów roślinnych. Natomiast w kosmetykach konwencjonalnych często stosowane są chemicznie uzyskane substancje zapachowe i barwniki, nie wspominając o szeregu konserwantów o niekorzystnym działaniu dla skóry.

Oleje

Substancje tłuszczowe są bazą bardzo dużej części produktów kosmetycznych. Aplikujemy je na skórę w postaci kremu do twarzy, mleczka do ciała czy emulsji do demakijażu. Częstotliwość kontaktu substancji tłuszczowych ze skórą jest naprawdę duża, dlatego warto zwrócić szczególną uwagę jakie emolienty znajdują się w naszym kosmetyku. W przypadku kosmetyków naturalnych jako substancje tłuszczowe stosowane są oleje pozyskiwany z roślin pochodzących z upraw ekologicznych. Co ważne oleje nie są rafinowane i tłoczone na zimno, co pozwala na zachowanie wszystkich cennych składników aktywnych. Dodatkowo oleje naturalne są łatwo absorbowane przez skórę. Oleje roślinne są bogatym źródłem NNKT, których braki powodują nieprawidłowe funkcjonowanie skóry. Dzięki NNKT nasza skóra funkcjonuje prawidłowo i jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Jest to szczególnie istotne w przypadku skór problematycznych oraz dotkniętych schorzeniami taki jak: atopia, łuszczyca czy trądzik. W przypadku takich schorzeń regularne stosowanie kosmetyków opartych na olejach naturalnych przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne. Ponadto oleje roślinne zwierają dużą dawkę antyoksydantów, które są strażnikami młodego wyglądu skóry. Natomiast w kosmetykach konwencjonalnych jako tłuszczową bazę produktu stosowane są syntetyczne oleje pochodzenia petrochemicznego, które tworzą na skórze nieprzepuszczalną warstwę, która wpływa na zaburzenie prawidłowego funkcjonowania skóry. Ponadto nie dostarczają skórze żadnych cennych składników aktywnych. W składzie INCI syntetyczne substancje tłuszczowe możemy znaleźć pod takimi nazwami jak: Mineral Oil, Petrolatum, Paraffinum-Liquidum, Cera Microcristallina, Parafin.

Substancje powierzchniowo czynne

Substancje powierzchniowo czynne jako środki myjące są stosowane w produktach zmywalnych do oczyszczania włosów i ciała takich jak szampony, żele pod prysznic i produkty do demakijażu. W kosmetykach środki powierzchniowo czynne swoje zastosowanie znajdują również jako emulgatory, pozwalające na połączenie fazy wodnej z olejową i utworzenie emulsji. Jest to szeroka grupa składników kosmetycznych, a wśród tej grupy znajdują się zarówno łagodne jak i drażniące środki powierzchniowo czynne. W kosmetykach naturalnych znajdziemy wyłącznie delikatne substancje myjące, które nie powodują naruszenia naturalnego płaszcza skóry i nie wysuszają jej. W kosmetykach naturalnych często stosowany jako środek myjący jest składnik Cocamidopropyl Betaine, delikatny środek myjący o właściwościach renatłuszczających. Wykazuje on mniejsze działanie pianotwórcze w stosunku do silniejszych substancji myjących, ale gwarantuje utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry i włosów. W kosmetykach konwencjonalnych najczęściej stosowane są detergenty o silnym działaniu myjącym i pianotwórczym. Niestety ich intensywne działanie może powodować podrażnienia i wysuszenie skóry. Są szczególnie nietolerowane przez osoby posiadające skórę skłonną do podrażnień, alergiczną oraz suchą. To samo dotyczy emulgatorów stosowanych w kosmetykach, w naturalnych znajdziemy wyłącznie emulgatory pochodzenia naturalnego, natomiast w przypadku konwencjonalnych stosowane są syntetyczne surowce PEG (glikol polietylenowy), które wpływają na osłabienie i pogorszenie stanu skóry. Powodują również zwiększenie przepuszczalności bariery naskórkowej, co może skutkować łatwiejszym wnikaniem szkodliwych substancji.

Substancje czynne

Substancje aktywne spełniają kluczowe zastosowanie w kosmetykach. To dzięki nim, dany kosmetyk może spełniać swoją funkcję i poprawić wygląd naszej skóry. Najważniejsze, aby zastosowany związek był w odpowiednim stężeniu i miał zdolności wnikania w skórę. Substancje pozyskiwane z roślin spełniają wszystkie wymienione warunki. Ponadto wykazują wielokierunkowe działanie na skórę, a bezpieczny sposób ich pozyskiwania nie powoduje zmniejszenia ich aktywności. Składniki aktywne mogą być pozyskiwane z różnych części rośliny oraz w różnych postaciach tj. ekstrakty czy oleje. Jedna substancja można wykazywać działanie nawilżające, odmładzające, antyoksydacyjne, łagodzące oraz przeciwzapalne. Dzięki temu możemy uzyskać kosmetyki odpowiadające na wszystkie potrzeby każdego rodzaju skóry. Istotne jest również, aby składniki były pozyskiwane z ekologicznych upraw. Wtedy mamy pewność, że surowiec jest najwyższej jakości, a jego skuteczność nie została zmniejszona przez niewłaściwą uprawę. W przypadku substancji aktywnych zastosowanych w kosmetykach konwencjonalnych często istnieje problem biozgodności ze skórą. Innowacyjne składniki nie mają możliwości wnikania w skórę. Pozostając na powierzchni skóry mogą blokować prawidłowe funkcjonowanie gruczołów łojowych i powstawanie zaskórników. Inna kwestią jest większa skłonności do powodowania alergii i podrażnień niż w przypadku substancji naturalnych.

Witaminy

Obecność witamin w kosmetykach jest niezbędna do utrzymania naszej skóry w dobrej kondycji przez lata. Ich niedobór może sprzyjać powstawaniu różnych zmian chorobowych. W kosmetykach naturalnych występuje szereg witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i wodzie. Obecność witamin w każdym produkcie naturalnym zawdzięczamy obecności olejów i wyciągów roślinnych w których naturalnie występują witaminy. Tak więc już sama baza produktu pozwala nam na uzupełnienie brakujących witamin. Dodatkowo proces tłoczenia oleju na zimno pozwala na zachowanie wszystkich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w najwyższej postaci. Natomiast kosmetyki konwencjonalne często uzupełniane są dodatkowo o różne witaminy, jednakże ich aktywności i stabilność często jest znacznie niższa. Ponadto wnikanie witamin może być utrudnione w przypadku zastosowanie nieodpowiedniej bazy kosmetyku.

Olejki eteryczne i substancje zapachowe

Olejki eteryczne wykazują silny wpływ na skórę, ponieważ zawierają wysoką koncentrację substancji aktywnych. Jednakże ich skuteczność działania uzależniona jest od jakości zastosowanego olejku. A tu niestety bywa różnie! Olejki eteryczne są częstym składnikiem kosmetyków naturalnych ze względu na swoje wszechstronne działanie oraz przedłużanie trwałości produktu. Ze względu na łatwość wnikania w skórę olejki eteryczne pozwalają na szybkie uzyskanie zadawalających efektów kosmetycznych. Olejki eteryczne ułatwiają również wnikanie innych składników aktywnych obecnych w kosmetyku. Wykazują działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przyspieszają gojenie. Ich zastosowanie doskonale sprawdza się w przypadku skór dojrzałych, suchych, wrażliwych oraz tłustych i trądzikowych. Ponadto nadają gotowemu produktowi piękny, ale przede wszystkim naturalny zapach. W przypadku kosmetyków konwencjonalnych olejki eteryczne są rzadko spotykanym składnikiem. Niewątpliwe wynika to z faktu, że zastosowanie olejku dobrej jakości jest kosztowne. Zamiast naturalnego zapachu jaki może nadać nam olejek stosowane są syntetyczne substancje zapachowe, które są częstą przyczyną występowania alergii. Ponadto olejki eteryczne stosowane w kosmetykach, których baza kosmetyczna posiada dużo syntetycznych składników słabej jakości może przyczynić się do pogorszenie wyglądu naszej skóry. Wynika to z wcześniej wymienionej zdolności zwiększenia penetracji innych składników kremu w głąb skóry. W przypadku składników nafaszerowanych dużą ilością chemii spowodujemy ich łatwiejsze wnikanie do skóry. Dlatego kupując kosmetyki oparte na olejkach eterycznych wybierajmy produkty oparte wyłącznie na organicznych składnikach bazowych. Wtedy osiągniemy zamierzony efekt!

Zagęstniki

Zagęstniki w kosmetykach odpowiadają za uzyskanie odpowiedniej konsystencji produktu. Pozwalają nam na uzyskanie kosmetyku, który będzie miała odpowiednie właściwości sensoryczne. W kosmetykach naturalnych stosowane są zagęstniki organicznego pochodzenia. Najczęściej stosowana jest naturalna żywica i polimery. Pozwalają one na uzyskanie odpowiedniej konsystencji produktu, bez konieczności dodawania innych syntetycznych zagęstników. Nie wykazują one negatywnego wpływu na skórę. Natomiast w kosmetykach konwencjonalnych stosuje się zagęstniki syntetyczne takie jak: polimery kwasu akrylowego lub mieszanki naturalnych z syntetycznymi.

Konserwanty

Konserwanty to jeden z podstawowych wyznaczników odróżniający kosmetyki naturalne od konwencjonalnych. Wiele osób właśnie poszukując kosmetyku bez konserwantów przestawia się na pielęgnację organiczną. W kosmetykach naturalnych stosowane są bezpieczne substancje przedłużające trwałość produktu, które nie wykazują działania drażniącego na skórę. Jako składniki konserwujące stosowany w niewielkich ilościach jest naturalny alkohol roślinny, kwas cytrynowy oraz olejki eteryczne. Istotne jest również zachowanie najwyższej czystości podczas produkcji kosmetyków jak również higieniczne stosowanie produktu. Mała ilość konserwantów wiążę się z krótszym terminem ważności produktów jak również przechowywania ich w odpowiednich warunkach. W kosmetykach konwencjonalnych stosowany jest cały szereg syntetycznych konserwantów. Najczęściej stosowanymi konserwantami są parabeny i formaldehydy. Ich główną wadą jest wywoływanie alergii u osób z wrażliwą skórą. Ponadto ich obecność nigdy nie jest obojętna dla skóry.

Przywróć skórze blask!

Zima powoli dobiega końca, więc nadszedł najlepszy czas na rewitalizację skóry. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty złuszczające oraz dostarczające skórze składników energetyzujących i antyoksydantów. Już po pierwszym użyciu Twoja skóra będzie wyglądać znacznie lepiej! Przywróć skórze utracony blask!

1.Złuszczaj regularnie.

Aby w szybki sposób poprawić wygląd skóry wykonaj dokładny peeling twarzy. Jeśli chcesz, żeby Twoja skóra zawsze wyglądała zdrowo i promiennie regularnie wykonuj złuszczanie naskórka przynajmniej raz w tygodniu. W przypadku skóry tłustej i mieszanej peeling wykonuj nawet dwa razy w tygodniu. W tym celu polecamy Gentle Facial Exfoliator. To delikatny peeling z morelą i żywokostem, który dodaje skórze blasku, wyrównuje koloryt i odświeża skórę. Podczas masowania skóry drobinki pobudzają krążenie, a składniki nawilżające wnikają w naskórek. Dodatkowo produkt pozwala na lepsze wnikanie kosmetyków pielęgnacyjnych. Przejdź do produktu!

2. Odświeżaj.

Łagodzący tonik z antyoksydantami to następny krok po oczyszczeniu skóry. Produkt przywraca odpowiednie pH skóry, łagodzi podrażnienia i chroni przed działanie wolnych rodników. W tym celu doskonale sprawdzi się Soothing Toner. Możesz go używać w ciągu dnia w celu odświeżenia i poprawy nawilżenia skóry. Przejdź do produktu!

3. Intensywnie rewitalizuj! 

Włączenie serum do codziennej pielęgnacji to najlepsze, co możesz zrobić, aby Twoja skóra odżyła po zimie. Ważne, aby serum posiadało dużą dawkę antyoksydantów i składników rewitalizujących, ale również nawilżało skórę. Polecamy Rejuventaing Serum, którego głównymi składnikami jest rokitnik i dzika róża. Serum wyrównuje koloryt i nadaje skórze złocisty blask. Ponadto wykazuje wielokierunkowe działanie odmładzające. Przejdź do produktu!

4. Nawilżaj i chroń.

Przywrócenie odpowiedniego nawilżenia pozwoli na uzyskanie jędrnej i sprężystej skóry. Postaw na krem, który będzie chronił skórę przed działaniem czynników zewnętrznych i dostarczy jej potężną dawkę witamin, minerałów i składników odżywczych. Wypróbuj Moisturizing Day Cream , a nie zamienisz go na żaden inny. Przejdź do produktu!

Ukojenie dla cery wrażliwej.

Skóra wrażliwa to coraz częściej spotykany problem wśród ludzi, który przysparza wiele trudności z doborem odpowiedniej pielęgnacji. Źle dobrane produkty kosmetyczne objawiają się suchością, zaczerwienieniem i świądem skóry. W poszukiwaniu pomocy często sięgamy po produkty apteczne, które niejednokrotnie nie przynoszą ukojenia dla skóry. My proponujemy naturalne rozwiązanie. Kosmetyki naturalne doskonale sprawdzają się w przypadku nadwrażliwości skóry. Nie zawierają drażniących składników i są bogatym źródłem substancji aktywnych o działaniu łagodzącym. Nie bez znaczenia jest również baza kosmetyku, która oparta jest wyłącznie na naturalnych olejach, które skutecznie poprawiają funkcjonowanie naszej skóry, ale również jej wygląd. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniej pielęgnacji dla swojej nadwrażliwej skóry, sprawdź naszą propozycję. Organiczne kosmetyki marki Beyond zapewnią doskonałe nawilżenie Twojej skóry bez powodowania podrażnień. Ponadto produkty działają wzmacniająco na skórę, dzięki czemu staje się mniej reaktywna.

Organic Detoxifying Cleasner

Przejdź do produktu!

Wielokrotnie nagradzany preparat oczyszczający skórę na bazie bioaktywnych składników z naturalnych wyciągów roślinnych przywraca skórze blask i głęboko ją oczyszcza. Pozwala na dokładne oczyszczenie bez wysuszenia i podrażnienia skóry. Nie zaburza naturalnego płaszcza skóry. Oparty wyłącznie na składnikach pochodzenia naturalnego. Nie zawiera drażniących środków myjących. Produkt polecany dla każdego typu skóry. Idealny dla skóry suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Dostępny o świeżym cytrusowym zapachu. Słoiczek preparatu stosowanego dwa razy dziennie wystarcza średnio na 3 miesiące. Po użyciu twoja skóra będzie czysta, nawilżona i promienna!

Organic Soothing Toner

Przejdź do produktu!

Organiczny tonik o kojącym działaniu ma właściwości przeciwzapalne i adaptogenne (jest odpowiedni zarówno dla skóry tłustej jak i suchej, trądzikowej i wrażliwej). Preparat tonizuje i działa ściągająco. Koi, odbudowuje i odświeża skórę, ale nie wysusza jej, ponieważ nie zawiera alkoholu. Może być dobrym rozwiązaniem dla skóry z popękanymi naczynkami i trądzikiem różowatym. Ma działanie chłodzące, więc świetnie nadaje się do wyciszania lekkich oparzeń posłonecznych, wysypek i ugryzień owadów. Tonik przywraca odpowiednie pH i zapobiega wysuszeniu skóry. Tworzy antyoksydacyjną barierę ochroną przed działaniem wolnych rodników i opóźnia proces starzenia. Po użyciu skóra jest nawilżona, odświeżona i pozbawiona podrażnień.

Organic Moisturisinig Day Cream

Przejdź do produkty!

Delikatny, nawilżający, o jedwabistej konsystencji krem na dzień przeznaczony dla każdego typu skóry. Długotrwale nawilża i chroni skórę przez cały dzień. Działa silnie antyoksydacyjnie. Pomaga przywrócić skórze elastyczność i zmniejsza widoczność zmarszczek spowodowanych odwodnieniem. Skóra po aplikacji jest miękka i wygładzona. Krem zawiera silnie działającą kompozycję składników mineralnych, kwasów tłuszczowych oraz witamin: A, B1, B2, B6 i E. Jego charakterystyczna, krystaliczna struktura wspomaga nawilżenie skóry, które utrzymuje się w trakcie dnia jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Owoc dzikiej róży jest naturalnym źródłem retinolu, który zapobiega procesom przedwczesnego starzenia się skóry, wygładza zmarszczki oraz redukuje blizny. Zawarty olejek migdałowy przywraca prawidłowe nawilżenie skóry jednocześnie redukując jej wysuszenie. Natomiast pozostałe wyciągi roślinne wspomagają aktywnie wzrost nawilżenia skóry oraz wykazują działanie naprawcze. Polecany dla każdego typu skóry, a w szczególności suchej i odwodnionej.

Oragnic Rescue Salve

Przejdź do produktu!

Maść została stworzona, aby koić wszelkie podrażnienia, stany zapalne skóry, ugryzienia i dermatozy. Pomaga także w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym, egzemą i łuszczycą. Znany ze swoich leczniczych i kojących właściwości nagietek połączyliśmy z propolisem, łagodzącym rumiankiem i innymi ekstraktami roślinnymi, które mają lecznicze właściwości. Ta maść powstała na tłustej, zmiękczającej bazie, zawierającej olej z rokitnika, który wnika głęboko w skórę i stosowany jest w terapii oparzeń. Produkt ten ze względu na swoje doskonałe działanie odżywcze i regenerujące doskonale sprawdza się również jako krem nocny dla skór wrażliwych. Niezależnie czy skóra jest sucha, mieszana, tłusta czy normalna łagodzi wszelkie podrażnienia. Ze względu na swój odżywczy skład może być również stosowana po głębokich złuszczaniach wykonywanych w gabinetach profesjonalnych. Jest to produkt doskonały, działający naprawczo.

Krem na dzień, a krem na noc.

Dobór codziennej pielęgnacji skóry to nie prosta sprawa. Na pewno niejednokrotnie dokonując zakupu kremu do twarzy zastanawiałaś się czy kupić jeden czy może dwa inne kremy na dzień i noc. W tym momencie zrodziły się pytania. Czy ten podział jest sensowny? Czy moja skóra tego potrzebuje? Poznaj różnice między kremem na dzień i na noc. Zobacz, dlaczego warto rozgraniczać pielęgnację dzienną od nocnej.

Krem na dzień to Twoja ochrona przed wszystkimi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Zaliczamy do nich promieniowanie UV, wolne rodniki, wiatr i zanieczyszczenia powietrza. Krem na dzień powinien zawierać dużą dawkę antyoksydantów, aby wytworzyć barierą przed wnikaniem wolnych rodników. Zadaniem kemu na dzień jest dostarczenie naszej skórze odpowiedniego nawilżenia, ale bez pozostawienia na niej tłustej warstwy. Dlatego kremy zalecane do użytku dziennego posiadają lżejszą konsystencję niż na noc. Nie posiadają również składników niekompatybilnych z składnikami produktów do makijażu. Dzięki temu nasza skóra nie będzie świecić przez cały dzień, a makijaż będzie wyglądał świeżo. Kolejna sprawa to ochrona przed promieniowaniem UV. Warto szukać produktów zawierających naturalne i mineralne filtry UV, aby uchronić skórę przed fotostarzeniem. Do pielęgnacji skóry w trakcie dnia polecamy krem Beyond Organic Moisturising Day Cream.

Noc to czas na regenerację skóry i to właśnie powinien zapewnić nam nasz krem. Kremy na noc posiadają znacznie cięższą, bardziej odżywczą konsystencję. Składniki zastosowane w kremie na noc zapewniają skórze przywrócenie nawilżenia, które mogło zostać utracone w trakcie dnia, wspomagają procesy naprawcze i wzmacniają skórę. W kremie na noc często również stosowane są składniki o działaniu odnawiającym i złuszczającym, których nie powinny być stosowane w kremach na dzień. Możemy do nich zaliczyć retinol lub kwasy owocowe. Do stosowania na noc polecamy Regenerating Night Cream Beyond.

Skóra ma swoją odporność.

Skóra to największy narząd naszego organizmu. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona przed działaniem czynników zewnętrznych. Skóra spełnia również funkcję narządu immunologicznego. Każdego dnia skóra chroni nas przed działaniem różnych patogenów, wirusów oraz wolnych rodników. Niestety stosowanie niewłaściwej pielęgnacji skóry może spowodować jej osłabienie, pogorszenie funkcjonowania oraz spadek odporności. Dotyczy to w szczególności agresywnych środków stosowanych w kosmetykach jak również niewłaściwe zabezpieczeniem skóry przed działaniem czynników środowiskowych. Ponadto syntetyczne substancje stosowane w kosmetykach powodują jej wysuszenie co również przyczynia się do pogorszenia jej funkcjonowania. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się produkty w 100% naturalne i bogate w składniki bioaktywne. Przedstawiamy Wam kilka organicznych produktów, które wzmocnią i poprawią wygląd Waszej skóry. Dzięki zawartości wyłącznie naturalnych składników nie spowodują podrażnień i nie zaburzą fizjologicznego funkcjonowania skóry, a wręcz przeciwnie!

1. Delikatne oczyszczenie.

W celu poprawy funkcjonowania naszej skóry należy pamiętać, aby unikać agresywnych środków myjących, które powodują naruszenie naturalnej bariery ochronnej. Detoksyfikujący produkt oczyszczający Beyond pozwoli na usunięcie wszystkich zanieczyszczeń bez wysuszenia i podrażnienia skóry. Pobudza odnowę tkanki skórnej i jest bardzo skuteczny i bezpieczny w demakijażu okolic oczu. Przejdź do produktu!

2. Ochronna w trakcie dnia.

Ochrona skóry przed działaniem czynników zewnętrznych to jedna z najlepszych rzeczy jaką możemy zrobić dla naszej skóry. Dotyczy to w szczególności promieniowania słonecznego, zimnego powietrza oraz wolnych rodników. Stwórz na skórze barierę ochronną! Tu polecamy krem intensywnienie nawilżający o silnym działaniu antyoksydacyjnym. Ten produkt pozwoli na zachowania nawilżenia i ochrony skóry przez cały dzień, jednocześnie pozwalając skórze oddychać. Przejdź do produktu!

3. Intensywna regeneracja w nocy.

Noc to czas na regenerację i odbudowę tkanek. Dobierz krem, który zapewni odpowiednie nawilżenie jak również będzie miał zdolność wnikania do głębszych warstw skóry i jej odmładzania.  Na noc zastosuj krem o bogatszej konsystencji i silniejszym działaniu odżywczym. Polecamy zastosowanie kremu regenerującego z dużą dawką składników bioaktywnych. Przejdź do produktu!

4. Moc odżywienia.

Nic lepiej nie zabezpieczy skóry niż naturalne oleje. Zapewnią skórze utrzrymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, odżywienie oraz spowolnienie procesu starzenia. Dzięki olejom skóra staje się silniejsza. Przejdź do produktu!

Trądzik pospolity– zmień podejście do pielęgnacji skóry!

Trądzik pospolity to problem głównie osób w młodym wieku, ale coraz częściej dotyczy również osób dojrzałych. Niewłaściwa dieta, styl życia, ale przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja skóry powodują, że trądzik dla wielu ludzi  staje się problem nie do pokonania. Jednakże większość osób podchodzi do tematu trądziku wybiórczo, natomiast tu potrzebne są kompleksowe działania. Wprowadzenie zmian na kilku płaszczyznach spowoduje, że zapomnimy o trądziku raz na zawsze!

Jesteś tym, co jesz!

W przypadku skór problematycznych niewłaściwa dieta może okazać się kluczowym elementem powodującym występowanie zmian skórnych. Dotyczy to w szczególności spożywania w nadmiarze żywności przetworzonej, napojów gazowanych oraz używek. Wprowadzenie zbilansowanej diety opartej na dużej ilości owoców, warzyw, kasz oraz zdrowych tłuszczy spowoduje poprawę wyglądu skóry. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość. Oczyszczanie organizmu z toksyn jest procesem długotrwałym, więc na efekty będzie trzeba poczekać, ale na pewno będzie warto!

Ogranicz stres.

Stres nie tylko może przyspieszyć proces starzenia naszej skóry, ale również przyczynia się do powstawania trądzikowych zmian zapalnych. Podwyższony poziom kortyzolu we krwi w trakcie stresu nie będzie wpływać korzystnie na wygląd naszej skóry. Ponadto nadmierny stres powoduje, że mamy większą skłonność do rozdrapywania zmian zapalnych na skórze, co przyczynia się do ich rozprzestrzeniania.

Zadbaj właściwie o skórę.

Jeśli borykasz się z problemem trądziku od dłuższego czasu na pewno wypróbowałeś już wiele preparatów dostępnych na rynku. Niestety efekty poprawy wyglądu skóry były chwilowe, a później trądzik wracał z podwojoną siłą. My proponujemy trochę inne podejście do pielęgnacji skóry trądzikowej. Odmienność ta polega na wzmacnianiu skóry, a nie eliminowaniu pojawiających się zmian. Wzmocnienie to polega na przywróceniu prawidłowego nawilżenia i wzmocnieniu płaszcza ochronnego skóry. Skóra w dobrej kondycji jest znacznie odporniejsza na powstawanie nowych zmian. Przywrócenie prawidłowej kondycji skóry najlepiej zapewnią nam kosmetyki oparte na olejach roślinnych przeznczonych do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się. Istotne jest uzupełnienie braków lipidów w skórze spowodowane nadmiernym stosowaniem produktów odtłuszczających. Dodatkowo należy zadbać o jej dokładne, ale delikatne oczyszczanie oraz złuszczanie. Regularne złuszczanie pozwala na znormalizowanie procesu keratynizacji naskórka, co ograniczy powstawania zmian zapalnych oraz zaskórników. Istotne jest również zastosowanie składników o działaniu sebostatycznym, antybakteryjnym oraz przeciwzapalnym. Poniżej prezentujemy prawidłowo skomponowaną pielęgnację dla skóry trądzikowej zarówno dla osób młodych jaki i dojrzałych.

Purifying Cleanser

Przejdź do produktu!

Twarz oczyszczaj dwa razy dziennie, rano i wieczorem przy użyciu letniej wody. Produkt oczyszczający powinien usunąć zanieczyszczenia ze skóry bez naruszenia płaszcza wodno-lipidowego.

Clarifying Toner

Przejdź do produktu!

Po każdym umyciu skóry przetrzyj skórę przy użyciu toniku. Jest to bardzo ważne, aby przywrócić prawidłowe pH skóry. Zaburzenie pH może powodować powstawanie nowych zmian.

Treatment Gel

Przejdź do produktu!

Żel nakładaj przed nałożeniem kremu. Dzięki niemu ograniczysz przetłuszczanie skóry oraz ilość stanów zapalnych, ale nie osłabisz kondycji skóry.

Light 24 Hour Moisturizer

Przejdź do produktu!

Lekki krem nawilżający nakładaj codziennie rano. Pozwoli to na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry bez świecenia przez cały dzień.

Rescue Salve

Przejdź do produktu!

Krem o cięższej konsystencji nakładaj na noc. To czas na regeneracje skóry. Na noc postaw na produkt o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym.

Gentle Facial Exfoliator

Przejdź do produktu!

Peeling wykonuj dwa razy w tygodniu. Dzięki temu peelingowi wyrównasz koloryt skóry oraz teksturę skóry, ale nie spowodujesz wystąpienia podrażnień.

Kosmetyki organiczne pomocne w schorzeniach skórnych.

Zanieczyszczone środowisko, niewłaściwy sposób odżywiania, nadmierny stres oraz niehigieniczny tryb życia wpływa na wygląd naszej skóry. Niestety wszystkie te czynniki powodują, że liczba osób u których odnotowuje się schorzenia skórne stale rośnie. Osoby borykające się z problemami skórnymi próbują  większość ogólnodostępnych aptecznych lub drogeryjnych kosmetyków ukierunkowanych na ich schorzenie. Najczęściej ich poszukiwania kończyły się fiaskiem oraz frustracją wynikającą z braku efektów terapeutycznych. Problem tego typu preparatów polega na tym, że oprócz dobroczynnych składników aktywnych produkty te zawierają cały szereg składników chemicznych, które negatywnie oddziaływają na skórę. Częstym problemem jest również niska zdolność wnikania substancji czynnych w głąb skóry oraz jednotorowość ich działania. Na tle kosmetyków o właściwościach leczniczych znacznie wyróżniają się kosmetyki organiczne posiadające wyłącznie certyfikowane składniki naturalne. Ich zastosowanie przynosi znacznie lepsze rezultaty terapeutyczne  oraz poprawia ogólną kondycje skóry.

Dobre, bo prosto z natury.

Zapędziliśmy się w poszukiwaniu coraz to nowych składników aktywnych, zapominając o sprawdzonych składnikach, które oferuje nam sama natura. Kosmetyki naturalne oparte są na bazie naturalnych olejów, które nie zaburzają fizjologicznego funkcjonowanie skóry, a co ważniejsze wspierają  proces jej  regeneracji. To kluczowa sprawa w terapii wszelkich schorzeń skórnych. Baza kosmetyku powinna wzmacniać naszą skórę, a nie tworzy nieprzepuszczalną powłokę na jej powierzchni, co się dzieje w przypadku zastosowania syntetycznych substancji tłuszczowych. Baza kosmetyku naturalnego wpływa również na wyższą zdolność wnikania składników aktywnych w głąb skóry. W tym przypadku mamy również pewność dotyczącą bezpieczeństwa zastosowanych składników dla naszej skóry i zdrowia.

Wszechstronność działania.

Pamiętajmy, że składniki pozyskiwane z roślin nie wykazują wyłącznie jednego określonego działania. Cechuje je wysoka wszechstronność. Jeden składnik może działać przeciwzapalnie, antybakteryjnie, antyoksydacyjnie oraz przeciwzmarszczkowo. Mieszanka kilku naturalnych składników daje możliwość wielokierunkowego działania na wszystkie przyczyny naszego problemu. Dzięki temu uzyskujemy szybsze efekty terapeutyczne oraz działamy na problem u jego źródła.

Dla kogo pomoc?

Kosmetyki organiczne można zastosować na wszystkie schorzenia skórne. Idealnie sprawdzają się w przypadku egzem skórnych, atopii, trądziku różowatego i pospolitego oraz łuszczycy. To doskonała pielęgnacja dla skór nadaktywnych i skłonnych do alergii. Kosmetyki organiczne polecane są również jako pielęgnacja dla skór dojrzałych oraz jako prewencja przeciwzmarszczkowa dla osób młodych. Znajdują swoje zastosowanie w przypadku ugryzień przez owady oraz w leczeniu oparzeń. Stanowią również doskonałe uzupełnienie dermatologicznego leczenia skóry, które często prowadzi do nadmiernego wysuszenia skóry. Kosmetyki organiczne polecane są również do problematycznej skóry dzieci i niemowląt.

Kosmetyki organiczne wpływają na poprawę stanu i wyglądu skóry nie zaburzający przy tym jej naturalnego funkcjonowania. Usprawniają regenerację i odnowę naskórka. To idealna pielęgnacja dla osób z różnorodnymi problemami dermatologicznymi, ale również dla osób, które chcą utrzymać skórę w dobrej kondycji przez długie lata.

Certyfikat organiczności to nie chwyt marketingowy.

Rynek kosmetyków naturalnych i organicznych jest jednym z najprężniej rozwijających się działów rynku kosmetycznego. Rosnąca świadomość konsumentów dotycząca bezpieczeństwa stosowanych kosmetyków jest coraz wyższa. Dziś  większości klientów nie wystarczy deklaracja producenta, że produkt jest naturalny i nieszkodliwy dla skóry. Dziś liczą się certyfikaty. Chcemy mieć pewność, że to co wybieramy jest bezpieczne dla nas i naszej skóry. Niestety czasami wśród klientów występuje przekonanie, że certyfikaty to wyłącznie chwyt marketingowy zastosowany w celu zwiększenia atrakcyjności produktu. Nic bardziej mylnego! Dlatego postaramy się przybliżyć co oznacza obecność certyfikatu i dlaczego warto wybierać właśnie kosmetyki opatrzone ich znakiem.

Certyfikat nie dla każdego.

Obecność certyfikatu na produkcie to nasza gwarancja organiczności produktu. Tylko w przypadku certyfikowanych produktów mamy pewność, że zostało sprawdzone pochodzenie składników i proces wytwarzania produktów. Im więcej certyfikatów tym lepiej. Większa pewność, że produkt jest w 100% czysty. Warto również zwrócić uwagę na renomę organizacji przyznającej certyfikat. Wśród najbardziej prestiżowych możemy wymienić takie organizację jak BDAA ,NATURE, Ecocert i Soil Association.

 

Certyfikaty dla bogatych firm.

Często pokutuje błędne przekonanie, że firmy kosmetyczne kupują certyfikaty dla swoich produktów. Prawdą jest, że certyfikat jest znakiem przyznawany odpłatnie, ale tylko wyłącznie po spełnieniu ściśle  określonych wymogów danej organizacji. Każda z organizacji posiada własne ustalenia dotyczące wymogów certyfikacji. Każdy produkt zgłoszony do takiej organizacji jest dokładnie badany. Weryfikowany jest jego skład, pochodzenie składników oraz proces produkcji.  Określenie organiczności produktu jest długotrwałym procesem. Z tego powodu wynika konieczność odpłatność przeprowadzenia badań. To jest również powodem różnicy w cenie między kosmetykami naturalnymi, a organicznymi.

Czy naprawdę warto?

Zastanawiacie się czy warto wybierać kosmetyki opatrzone znakiem organiczności płacąc znacznie wyższą cenę? Odpowiadamy, że zdecydowanie tak. Na rynku pojawia się coraz więcej firm reklamujące swoje produkty jako naturalne lub organiczne. Niestety często jest to stwierdzenie rozbieżne z ich składem. Certyfikowany kosmetyk organiczny musi posiadać składnik aktywne pochodzące z ekologicznych upraw, ale również prześwietleniu podlega  baza produktu. W kosmetyku organicznym nie znajdziemy sztucznych składników bazowych. To samo dotyczy opakowań produktów, które powinny być wykonane z surowców nadających się do  ponownego przetworzenia. Certyfikowane kosmetyki organiczne to doskonała propozycja dla osób dbających o środowisko, ale również wegan i wegetarian, ale również dla każdego, kto chce cieszyć zdrową i  piękną skórą.

Certyfikowane składniki aktywne.

Należy podkreślić, że siłą działania certyfikowanego produktu są zastosowane w nim składniki aktywne spełniające najwyższe standardy. To właśnie dzięki nim uzyskujemy wysoką skuteczność i efektywność działania gotowego produktu. Certyfikowane składniki aktywne są pozyskiwane z roślin z ekologicznych upraw, gdzie proces ich uprawy nie jest poddawany działaniu chemicznym regulatorom wzrostu. To pozwala na uzyskanie składników o najwyższej koncentracji substancji czynnych. Istotną kwestią jest również proces obróbki składników. W przypadku kosmetyków certyfikowanych składniki są poddawane czasochłonnemu, ale pozwalającemu na zachowanie wszystkich walorów procesowi obróbki. Jest on wykonywany w warunkach niskiej temperatury, co nie obniża wartości składników aktywnych. Proces produkcji kosmetyków certyfikowanych oparty jest na zastosowaniu metod fizycznych które pozwalają na zachowanie niskiej ingerencji. Dzięki temu nie wpływają na zmianę właściwości danej substancji. Ponadto zastosowanie naturalnych i najwyższej jakości rozpuszczalników w procesie ekstrakcji pozwala na zachowanie najwyższej czystości i aktywności substancji czynnych. Taki proces produkcji umożliwia również uzyskanie składników o wysokiej biokompatybilności ze skórą. Synergistyczne działanie i skoncentrowanie certyfikowanych składników aktywnych o wysokiej jakości pozwala na stworzenie produktu o rewelacyjnym działaniu terapeutycznym.

Siła działania olejów naturalnych.

W kosmetykach organicznych oleje pochodzenia roślinnego stanowią bazę większości produktów. W składzie możemy znaleźć specjalnie skomponowane mieszanki olei o różnorodnych dobroczynnych właściwościach dla skóry. Na olejach oparte są kosmetyki do demakijażu, olejki do masażu i kąpieli oraz kremy . Problem jednak pojawia się podczas doboru kosmetyku. Nie zawsze wiemy jaki olej będzie odpowiedni dla rodzaju i potrzeb naszej skóry. Oleje zastosowane w kosmetykach mają zbawienne działanie nie tylko w przypadku skór suchych i wrażliwych, ale doskonale sprawdzają się również w przypadku skór problematycznych. Są idealnym rozwiązaniem dla pielęgnacji skóry dziecka i podczas ciąży. Chronią skórę, wzmacniają naturalną barierę oraz pomagają w przypadku egzem skórnych.  Przybliżymy właściwości wybranych olei oraz określimy typ skóry odpowiedni do każdego z nich.

Olej słonecznikowy – utrzymuję skórę w dobrej kondycji, ogranicza ucieczkę wody ze skóry. Jest bogatym źródłem witaminy E. Spowalnia proces starzenia, działa antyoksydacyjnie. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry.  Polecany dla skóry suchej i dojrzałej.

Olej słonecznikowy znajdziesz w produktach: E-natural Emollient Cream, Relaxing Bath&Massage Oil, Happy Baby, Eye Make Up Remover.

Olej z krokosza barwierskiego – nawilża, zmiękcza i rewitalizuje skórę. Pomaga zwalczyć szorstkość skóry i egzemy. Bogaty w witamina A i E oraz kwas linolowy. Działa przeciwzapalnie. Polecany dla skóry tłustej i trądzikowej.

Olej z krokosza barwierskiego znajdziesz w produktach: Light 24 Hour Moisturizer, Rich 24 Hour Moisturizer, Relaxing Bath&Massage Oil, Serum Ultra Radiance.

Olej z dzikiej róży – wygładza zmarszczki, likwiduje blizny potrądzikowe. Działa przeciwzapalnie. Bogaty w witaminę A , C i z grupy B ,karotenoidy, kwas linolowy i flawonoidy. Polecany dla skóry suchej, dojrzałej i zniszczonej.

Olej z dzikiej róży znajdziesz w produktach: Oragnic Lite&Brite, Rejuventaing Serum, Ultra Radiance Day Cream.

Olej z orzechów Macadamia – bogaty w witaminy A i E . Nawilża i odbudowuje naskórek. Wykazuje działanie zmiękczające i wygładzające.  Silnie odżywia skórę. Polecany również do pielęgnacji włosów. Polecany dla skóry suchej i wrażliwej.

Olej z orzechów Macadamia znajdziesz w produktach: Firming Eye Cream, Detoxifying Cleasner, Ultra Radiance Day Cream.

Olej kokosowy – głęboko penetruje w skórę i silnie nawilża. Gwarantuje odbudowę bariery naskórkowej. Wykazuje działanie antybakteryjne. Działa promieniochronnie. Polecany dla skóry suchej i trądzikowej.

Olej kokosowy znajdziesz w produktach: Detoxifying Cleasner, Gentle Facial Exfoliator.

Olej migdałowy – nawilża i łagodzi skórę. Zmniejsza stany zapalne. Wyrównuje koloryt i zmniejsza

stres oksydacyjny. Polecany dla każdego typu skóry.

Olej migdałowy znajdziesz w produktach: Ultra Radiance Cleasner, Ultra Radiance Serum.

Olej z kiełków pszenicy –  zawiera witaminy A , D i E oraz lecytynę. Działa ujędrniająco, spowalnia proces starzenia. Polecany dla skóry suchej i dojrzałej.

Olej z kiełków pszenicy znajdziesz w produktach: Baby Oil, Happy Baby, Regenerating Night Cream.

Czyste oleje świetnie sprawdzają się do wykonywania masażu twarzy i ciała, do delikatnego olejowania włosów lub jako dodatek do kąpieli. Można je również wykorzystać do wykonania prostych produktów pielęgnacyjnych jak np. peeling. Wystarczy, do wybranego oleju dodać kilka kropli cytryny,  cukier trzcinowy lub fusy parzonej kawy. Uzyskasz coś więcej niż zwykły peeling! Podczas złuszczania skóry dodatkowo ją odżywisz, a na dodatek zrobisz to z 100% naturalnych składników.

Z Beyond Organik  Skincare polecamy oleje:

Organic Baby Oil – olej słonecznikowy.

Organic Hydrating Body Oil – olej macadamia.

Relaxing Bath & Massage Oil – olej z krokosza barwierskiego.

Doskonale nadają się do codziennej pielęgnacji skóry, włosów, do masażu ciała i twarzy, kąpieli oraz jako bazy do domowych peelingów i maseczek.

Składniki aktywne w kosmetykach Beyond.

 

Od niedawna na rynku kosmetycznym jest obecna organiczna marka kosmetyków Beyond Organic Skincare, która zaprezentowała całkiem inne oblicze pielęgnacji naturalnej. Mimo krótkiego stażu kosmetyki zdobyły już swoich wiernych zwolenników, którzy docenili wysoką jakość i skuteczność produktów. Preparaty swoją siłę działania zawdzięczają precyzyjnie skomponowanemu składowi. Dlatego postanowiliśmy omówić skład produktów Beyond Organic Skincare, aby przedstawić co zawierają prawdziwe kosmetyki organiczne.

Baza kosmetyku

Składniki bazy kosmetycznej Beyond Organic Skincare  to pierwsza z cech wyróżniająca je na tle kosmetyków dostępnych na rynku. Faza tłuszczowa kosmetyku to głównie tłoczone na zimno oleje pochodzenia roślinnego. Proces produkcji w niskich temperaturach pozwala na zachowanie wszystkich najcenniejszych substancji. Dzięki temu zastosowane oleje są bogatym źródłem witamin i NNKT. Ponadto ich naturalne pochodzenie pozwala na zastosowanie kosmetyków w przypadku skór problematycznych, ponieważ nie powoduje to czopowania ujść gruczołów łojowych. Natomiast w przypadku fazy wodnej nie znajduje zastosowania czysta woda jak w większości produkowanych kosmetyków. W kosmetykach Beyond fazę wodną stanowią hydrolaty pozyskiwane z roślin. Takie zastosowanie pozwala na pozytywne oddziaływanie na naszą skórę nie tylko składników aktywnych, ale również tych bazowych. To znacznie podbija efektywność działania kosmetyku. Tak skomponowana baza kosmetyku nie zaburza naturalnego funkcjonowania skóry, odbudowuje barierę naskórka oraz działa ochronnie przed szkodliwym wpływem środowiska.

Składniki aktywne

W składzie kosmetyków znajdziemy różnorodne składniki aktywne pochodzenia roślinnego. Zastosowanie naturalnych składników aktywnych pozwala na uzyskanie wielokierunkowość działania produktu. Dzięki temu kosmetyk nie działa jednotorowo, pozwala na całościowe zaspokojenie wszystkich potrzeb naszej skóry. Ponadto roślinne składniki mają wysoką biozgodność ze skórą, dzięki czemu są łatwo absorbowane. Składniki naturalne  świetnie sprawdzają się również w przypadku skór ekstremalnie wrażliwych oraz w przypadku skóry dziecka. Składniki aktywne pozyskiwane są z certyfikowanych upraw ekologicznych i w sposób nie zaburzający ich bioaktywności. Oprócz doskonałej jakości substancji aktywnych zadbano również o odpowiednie stężenie składników. Substancje aktywne znajdują się  na początkowych pozycjach w składzie INCI produktów. Tak skomponowana mieszanka substancji czynnych pozwala na uzyskanie lepszej skóry już po pierwszej aplikacji. W kosmetykach Beyond można znaleźć wyciągi z takich roślin jak: dzika róża, rokitnik, łopian, lawenda, nagietek, zielona herbata czy beta glukan.

Składniki pomocnicze

Kosmetyki Beyond są pozbawione wszelkich szkodliwych składników pomocniczych. Dotyczy to głównie substancji konserwujących. Tu nie znajdziemy standardowych konserwantów, które mogą mieć negatywny wpływ na skórę.  Jako substancje antyseptyczne zostały zastosowane olejki eteryczne. To czyni kosmetyki „zdrowymi” i bezpiecznymi dla każdego rodzaju skóry w każdym wieku.

Zapoznaj się z ofertą.

Spa,relaks, profesjonalna obsługa

Kosmetyki organiczne w gabinecie? Tak!

Żyjemy szybko. Szybko jemy, pracujemy, mamy zbyt mało czasu dla siebie. Mimo to coraz więcej osób zaczyna przywiązywać wagę do jakości produktów, które oferuje rynek. Najbardziej wartościowe są te naturalne, nieprzetworzone, które nie zawierają składników chemicznych, „ulepszaczy” i temu podobnych. Podobnie jest w przypadku kosmetyków.
Produkty oparte jedynie na naturalnych składnikach są nie tylko zdrowe dla skóry, ale także efektywnie działają, ponieważ są bio zgodne z jej potrzebami. Nasuwa się więc pytanie: czy warto wprowadzić do swojego salonu kosmetyki naturalne, organiczne?
Naszym zdaniem warto! W ten sposób pokazujemy klientom swoją otwartość na trendy, ale także szanujemy i dbamy o preferencje kosmetyczne osób korzystających z usług gabinetu. Komunikujemy nastawienie na jakość wykonywanych usług i dbałość o to, co aplikujemy na skórę klienta.

Czy wprowadzając kosmetyki organiczne rezygnujemy z dotychczasowych produktów? Nie! Wystarczy, aby w ofercie salonu znalazły się zabiegi oparte na naturalnych preparatach. W ten sposób dajemy szansę wyboru, nie narzucając tym samym stylu „eko”.

Jedną z marek produkujących kosmetyki całkowicie naturalne i organiczne jest Beyond Organic Skincare. Wyróżnia się przede wszystkim filozofią podejścia do pielęgnacji. W ich rozumieniu matka natura daje nam wszystko, co jest niezbędne do właściwej pielęgnacji i dbania o zdrową skórę. I mają rację, co potwierdzają liczne certyfikaty i nagrody, jakimi wyróżniana jest marka. Siłą kosmetyków Beyond Organic jest nie tylko organiczność, ale przede wszystkim skuteczność.

Każdy produkt to mieszanka wielu składników aktywnych, które pielęgnują skórę kompleksowo, niwelując przyczynę problemu i wzmacniając jej naturalne siły witalne. Każdy produkt to duża dawka składników odżywczych, intensywnego nawilżenia oraz witalności dla każdej skóry niezależnie od wieku i jej stanu wyjściowego. Zabiegi marki Beyond Organic można polecać jako samodzielne zabiegi pielęgnujące każdą skórę, ale także jako uzupełnienie i lepszą regenerację skóry po inwazyjnych zabiegach odmładzających.
Na szczególną uwagę zasługuje zabieg z linii Ultra Radiance. Silnie regeneruje i odmładza skórę dzięki unikalnemu składowi, który zawiera między innymi beta glukan uzyskany z ekstraktu z owsa, ekstrakt z nasion niebieskiego łubinu, antyoksydanty z róży alpejskiej. Podstawowa linia Beyond Organic dedykowana jest dla skóry młodej z pierwszymi oznakami starzenia oraz przy kuracjach trądzikowych (celem nawilżenia i zmiękczenia) oraz dla skór nadwrażliwych alergików (celem ukojenia). Produkty są w 100% naturalne a część z nich w ponad 90% jest pochodzenia organicznego. W związku z tym nie powodują podrażnień, zmiękczają skórę, doskonale nawilżają i wygładzają, nie zatykają porów. Bazują na wysokiej jakości naturalnych olejach, tłoczonych na zimno, które wnikają w naskórek nie powodując lepkości. Produkty są bardzo wydajne, pachną naturalnymi olejkami, wyciągami roślinnymi. Pielęgnację organiczną można proponować zarówno latem, kiedy nie robimy inwazyjnych zabiegów, po urlopie celem nawilżenia i regeneracji, jak również w sezonie jesiennym i zimowym, aby nawilżyć i wzmocnić naturalną barierę ochronną skóry. Zabiegi te będą idealne dla tych rodzajów skóry, które nie lubią suchego, zimnego powietrza, kaloryferów, nawiewów z klimatyzacji.

Coraz więcej osób eliminuje nadmiar chemii w swoim otoczeniu, szczególnie z diety, ale coraz częściej też i z codziennej pielęgnacji. Nieuniknione zatem jest wprowadzenie do oferty usług i produktów organicznych. To tylko kwestia czasu, kiedy usłyszymy od klienta: „preferuję zdrowy tryb życia, unikam chemii w życiu codziennym tam gdzie się tylko da. W związku z tym poproszę zabieg organicznie aktywny”. Bądź na to przygotowana, a nawet zaskocz klienta swoją otwartością i znajomością trendów, wprowadzając do swojej oferty pielęgnację organicznie aktywną.

Rescue Salve

organiczna maść naprawcza, Beyond Organic Skincare

Maść została stworzona, aby koić wszelkie podrażnienia, stany zapalne skóry, ugryzienia i dermatozy. Pomaga także w pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym, egzemą i łuszczycą. Znany ze swoich leczniczych i kojących właściwości nagietek połączyliśmy z propolisem, łagodzącym rumiankiem i innymi ekstraktami roślinnymi, które mają lecznicze właściwości. Ta maść powstała na tłustej, zmiękczającej bazie, zawierającej olej z rokitnika, który wnika głęboko w skórę i stosowany jest w terapii oparzeń.

Produkt ten ze względu na swoje doskonałe działanie odżywcze i regenerujące doskonale sprawdza się również jako krem nocny dla skór wrażliwych. Niezależnie czy skóra jest sucha, mieszana, tłusta czy normalna łagodzi wszelkie podrażnienia. Ze względu na swój odżywczy skład może być również stosowana po głębokich złuszczaniach wykonywanych w gabinetach profesjonalnych.

Jest to produkt doskonały, działający naprawczo.

 Charakterystyka produktu:

 • Unikalna kompozycja silnie działających naturalnych składników stosowana przy egzemach, łuszczycy, wypryskach, poparzeniach i zapaleniach skórnych.
  • Łagodzi świąd i ukąszenia.
  • Specjalnie dobrana harmonijna mieszanka ekstraktów ziołowych działa kojąco na skórę.
  • Działa antygrzybicznie.
  • Stymuluje komórki skóry do regeneracji.
  • Rokitnik jako silny antyoksydant wspomaga leczenie oparzeń i ran.
  • Produkt silnie nawilżający dla skóry suchej oraz podrażnionej.

Maść zawiera nagietek i rumianek, które są znane z właściwości leczniczych i kojących. Wyciągi z tych ziół zostały połączone dodatkowo z propolisem, ekstraktami z pokrzywy i gwiazdnicy, oraz z wyciągami z innych roślin wykazujących udowodnione korzystne działanie lecznicze. Preparat bogaty w bioaktywne środki zmiękczające skórę takie jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe oraz olej z rokitnika, który głęboko wnika w skórę i jest stosowany w leczeniu oparzeń.

Stosowanie:

Kilka razy dziennie smarować zmienione chorobowo partie ciała włączając twarz. Maść nakłada się w bardzo małej ilości na skórę, powierzchnia skóry nie musi być mocno natłuszczona aby postępował proces regeneracji naskórka. Maść doskonale sprawdza się jako silnie regenerujący krem na noc.

Opinie o produkcie:

Zaczęliśmy stosować krem Organic Rescue Salve firmy Beyond u naszego 4 miesięcznego synka, u którego Pani alergolog rozpoznała AZS.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego smarowidła. Już po kilkukrotnym użyciu widać było poprawę. Z każdym dniem buzia robiła się coraz ładniejsza, zniknęły drobne krostki z policzków, rumień zbladł. Nie udało nam się wcześniej znaleźć specyfiku, który zadziałałby aż tak skutecznie (nawet specjalna maść przepisana przez Panią alergolog nie dała takiego efektu). Dodatkowym atutem stosowania tego kremu jest przyjemność psychiczna jaka nam towarzyszy – nie musimy wbrew sobie (a niestety zgodnie z zaleceniami lekarza) smarować kochanej, małej buzi sterydami i innymi „sympatycznymi” mazidłami. Dodam tylko ze krem bardzo przyjemnie pachnie i ma miłą konsystencję. Po dwutygodniowej kuracji zmieniamy skórę na „nową” i mimo dość wysokiej ceny skusimy się dokupić kolejny słoiczek. Mama

Maść stosuję codziennie wieczorem jako krem nocny. Mam 42 lata, skórę potrzebująca odżywienia i nawilżenia. Rescue Salve sprawdza się idealnie, skóra na twarzy jest dobrze nawilżona, mniej wrażliwa, ma ładny kolor. Myślę, że prawdziwe działanie regenerujące widać na mojej szyi i dekolcie. W tych miejscach skóra jest grubsza, dekolt ma ładny kolor. Jestem bardzo zadowolona z efektu, takiego kremu potrzebowała moja skóra.  Anna

Dlaczego Beyond Organic Skincare?

Niszowa marka wywodząca się z Kornwalii, od 10 lat obecna na rynku brytyjskim od niedawna dostępna również w Polsce.  Osoby szukające kosmetyków w 100% czystych, naturalnych i bezpiecznych po zapoznaniu się ze składami nie będą mieć żadnych wątpliwości i pokochają produkty od pierwszego użycia. Osoby otwarte na nowości, poszukujące skutecznych kosmetyków zachęcamy do zapoznania się z ofertą i włączenia do swojej pielęgnacji produktów organicznych. Produkty organicznie aktywne to samo dobro dla naszej skóry, naszego organizmu. Nie tylko dlatego, że są bezpieczne ale również dlatego, że są skuteczne. Przede wszystkim uszczelniają naskórek, woda z głębszych warstw skóry nie ucieka, dzięki temu skóra jest miękka, gładka, nawilżona, ma ładny kolor. Składniki aktywne zwarte w kosmetykach organicznych odżywiają skórę, która dzięki temu ma siłę i energię, jest w doskonałej kondycji i spełnia swoją funkcję. W ten sposób zadbana skóra będzie odporna na szkodliwe czynniki zewnętrzne, oraz zmiany związane z upływającym czasem. Składniki aktywne w naszych kosmetykach mają potwierdzone i udokumentowane działanie badaniami klinicznymi.

Zawierają między innymi:

 • rokitnik – niweluje zmarszczki, suchość skóry, odżywia, wspomaga regenerację tkanki skórnej, jest skutecznym antyoksydantem i prawdziwym organicznym eliksirem młodości
 • nagietek – bogaty w antyoksydanty, działa przeciwzapalnie i antyseptycznie, ma właściwości kojące i lecznicze
 • róża alpejska – działa przeciwstarzeniowo, chroni przed utlenianiem białek skóry, przywraca skórze elastyczność i sprężystość, chroni cerę przed fotostarzeniem, ma działanie przeciwzapalne
 • dzika róża – jest bogata w retinol ( witamina A) i witaminę C, spowalnia procesy starzenia się skóry, zwiększa produkcje kolagenu i elastyny

Reasumując, to co najlepsze z natury dla Twojej skóry.  Poznaj produkty kosmetyczne o najwyższej jakości, biologicznej aktywności i skuteczności pielęgnacyjnej.

 Co wyróżnia produkty Beyond ? 

Czyste, bezpieczne i przyjazne – nasze produkty są jednymi z najczystszych na naszej planecie. Nasza lista ” Nigdy nie używamy” zawiera dosłownie setki substancji chemicznych stosowanych powszechnie do produkcji kosmetyków. Faktycznie, nie używamy w ogóle ŻADNYCH syntetycznych substancji chemicznych.  Nasze kosmetyki również nie są testowane na zwierzętach. Są dedykowane dla wegetarian i w większości dla wegan.

Skuteczne  – nasze kosmetyki są nie tylko bezpieczne. Bardzo starannie wybieramy również składniki tak, aby działały synergistycznie nawzajem na siebie powodując, że nasze produkty są prawdziwie skuteczne – Naturalna Skuteczność.

Rzetelność  – jesteśmy całkowicie transparentni publikując listę wszystkich składników. Wybraliśmy, trzymanie się z daleka od wszystkich tak zwanych „wypełniaczy” (np. substancje dodatkowe, barwniki, rozjaśniacze). Skoncentrowaliśmy się tylko na składnikach, które naprawdę działają na skórę. Z tego wynika wysoka skuteczność naszych produktów, którym możesz zaufać.

Wysoce skoncentrowane nasze organiczne produkty są bardzo wydajne, tylko ilość wielkości ziarenka grochu jest potrzebna do jednorazowej aplikacji. Ponadto zawierają ponad 190 bio-aktywnych składników, żeby pielęgnować i odżywiać Twoją skórę.

6_sg-03

Organiczne, ekologiczne – co to właściwie oznacza?

W ostatnim czasie kosmetyki naturalne są coraz bardziej popularne na rynku kosmetycznym. Stanowią rewolucję w tradycyjnej pielęgnacji skóry oraz wyznaczają nowy kierunek rozwoju kosmetologii. Intensywny przekaz marketingowy dotyczący kosmetyków naturalnych wprowadził chaos informacyjny. Kosmetyk ograniczy, ekologiczny- co to właściwie oznacza?

Kosmetyki ekologiczne to produkty oparte na naturalnych składnikach, jednakże nie jest to równoznaczne z produktem organicznym. Dotyczy to głównie bazy zastosowanej w kosmetyku, która często zawiera syntetyczne składniki kosmetyczne takie jak konserwanty, barwniki czy kompozycję zapachową z niewielkim dodatkiem wyciągów roślinnych. Nie jest to produkt całkowicie naturalny.

Natomiast kosmetyki organiczne, to przełom w kosmetologii. Posiadają restrykcyjne wymogi dotyczące stosowanych składników. Tutaj nie ma miejsca na syntetyczną bazę dla produkcji takiego kosmetyku. Ponadto kosmetyk organiczny posiada liczne certyfikaty znane i honorowane na całym świecie, poświadczające nie tylko ekologiczne pochodzenie składników, ale też organiczność całego produktu. Kosmetyk ograniczy to po prostu 100% natury przy zachowaniu wysokiej skuteczności działania, który harmonizuje z fizjologicznym funkcjonowaniem skóry.

Chcesz wiedzieć więcej na temat kosmetyków organicznych?

Przeczytaj koniecznie wywiad z Marianne Tregoning – twórca marki Beyond Organic Skincare.

Czytaj!

BESTSELLER – Organic Moisturising Day Cream

Jeden z bestsellerów Beyond Organic Skincare – Organiczny nawilżający krem na dzień z różą i migdałem wygrał kolejną nagrodę – to najnowsze wyróżnienie zostało przyznane przez powszechnie szanowaną kapitułę konkursu Green Parent Natural Beauty Awards  za „Najlepszy krem nawilżający na dzień”.

Założycielka i dyrektor zarządzająca Beyond Organic – Marianne Tregoning była zachwycona otrzymanym wyróżnieniem: „„Niezwykle wnikliwi czytelnicy magazynu Green Parent sięgają wyłącznie po najczystsze, najbardziej ekologiczne i naturalne produkty pielęgnacyjne. Panel jurorski przyznający nagrody Green Parent Beauty Awards naprawdę rozumie co sprawia, że dany produkt jest autentycznie ekologiczny, dlatego też ta ostatnia nagroda jest dla nas szczególnie ważna”.

Ten krem nawilżający o jedwabistej konsystencji nadaje się do pielęgnacji wszystkich rodzajów skóry i ma zachęcający zapach kokosa, orzechowy aromat pochodzący z innych zawartych w nim olejków oraz delikatną nutę lawendy. Najlepsze oleje roślinne wzbogacone naparami Beyond Organic z malwy, przywrotnika i żywokostu zamykają wilgoć wewnątrz skóry, ale jednocześnie pozwalają jej oddychać.
Krem zwiera aktywną mieszankę składników odżywczych, niezbędnych kwasów tłuszczowych oraz witamin A, B1, B2, B6 oraz E. Kluczowe składniki preparatu to: olej z nasion dzikiej róży, który jest naturalnym źródłem retinolu, znany jest
z właściwości regenerujących i pomaga zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry, redukuje też tkankę bliznową; odżywczy olejek migdałowy, który przywraca równowagę nawilżenia skóry, ma działanie kojące i ochronne; cenny hydrolat z róży wytwarzany z płatków organicznej róży damasceńskiej to doskonały naturalny środek tonizujący, który pomaga też zredukować zaczerwienienie skóry. Dzięki niskiej wartości pH hydrolaty mają lekko kwasowy odczyn, a ponieważ skóra
z natury ma kwasowy odczyn hydrolaty współpracują z nim, aby zapewnić cerze ochronę i równowagę.

Charakterystyczny składnik Beyond Organic – olej z rokitnika, którego działanie regenerujące komórki skóry zostało potwierdzone naukowo, jest doskonałym wykończeniem tej niezwykłej receptury, której organiczność oraz brak dodatków
w postaci olei mineralnych i jakichkolwiek sztucznych dodatków potwierdza certyfikat NATRUE.

Krem polecany jest przez guru naturalnego piękna – Janey Lee Grace oraz oficjalnie zatwierdzony przez ekspertkę kobiecego zdrowia – dr Marilyn Glenville.
Ten produkowany ręcznie w Kornwalii preparat to prawdziwe kosmetyczne dzieło sztuki.

-100% naturalnych i certyfikowanych organicznie składników (GB-ORG-06)
-bez parabenów
-bez syntetycznych środków chemicznych
-bez szkodliwych substancji
-w opakowaniach podlegających recyclingowi i barwionych roślinnymi barwnikami

Sposób użycia: Krem jest silnie skoncentrowany, więc już niewielka ilość zapewnia pożądany rezultat. Nakładaj na oczyszczoną skórę. Nałóż punktowo i wmasuj krem delikatnymi ruchami. Idealnie nadaje się pod makijaż.

Organic Trial Moisturising Day Cream

Top To Toe – organiczne masło do ciała

Tubka pełna miłości…do skóry!
Od momentu odkręcenia słoiczka znajdziesz się w słodkim, pielęgnacyjnym niebie! Masło do ciała „od stóp do głów” jest prawdziwym odkryciem pielęgnacyjnym. Świetnie sprawdzi się do stosowania na twarz oraz ciało i jest preparatem prawdziwie wielofunkcyjnym. Wzmacnia skórę, przywraca jej elastyczność, odżywia, koi, ochrania i leczy.
Zawiera najcenniejsze organiczne i naturalne składniki ze świata roślin –
np. rumianek wzbogacony organicznym słonecznikiem, nagietek oraz aksamitne masło shea. W sercu tego preparatu znajduje się organiczna wanilia oraz aktywnie działająca alpejska róża. Efektem ich współdziałania jest wzmocnienie mechanizmów obronnych skóry przeciw patogenom (zarazkom i bakteriom).

-ochrania skórę całego ciała
-łatwo i efektywnie zmywa makijaż
-może być stosowane jako balsam do ust
-pomaga w gojeniu się skóry po wykonaniu tatuażu

Masło do ciała dostępne jest w trzech różnych pojemnościach – 7 ml słoiczek idealnie sprawdzi się podczas podróży, a podczas lotu ochroni skórę i usta przed przesuszeniem na skutek działania klimatyzacji. Możesz zabrać go też na siłownię lub basen. Większe opakowania świetnie sprawdzą się do pielęgnacji przesuszonej, chropowatej skóry na łokciach, udach i piętach.

Krem polecany jest przez guru naturalnego piękna – Jane Lee Grace oraz oficjalnie zatwierdzony przez ekspertkę kobiecego zdrowia – dr Marilyn Glenville. Ten produkowany ręcznie w Kornwalii preparat to prawdziwe kosmetyczne dzieło sztuki. Każdy słoiczek jest hojnie wypełniony unikatowymi naparami i maceratami Beyond Organic.

-100% naturalnych i certyfikowanych organicznie składników (GB-ORG-06)
-bez parabenów
-bez syntetycznych środków chemicznych
-bez szkodliwych substancji
-w opakowaniach podlegających recyclingowi i barwionych roślinnymi barwnikami

Sposób użycia: Używaj masła o dowolnej porze dnia na całe ciało, także
na delikatną skórę wokół oczu oraz szyję. Preparat ma wysoki poziom koncentracji cennych składników, więc potrzebujesz tylko odrobinę produktu.
Masło do ciała „od stóp do głów” dostępne jest w opakowaniach o pojemności
200 ml, 30 ml i 7 ml.

Organic Body Butter Top to Toe.jpg

Odmładzający eliksir Ultra Radiance Serum

Opracowane przez Beyond Skincare luksusowe i jednocześnie organiczne, odmładzające Serum Ultra Radiance łączy najnowsze osiągnięcia nauki
ze składnikami roślinnymi o potwierdzonym klinicznie działaniu. Jest idealnym preparatem przywracającym skórze blask – szczególnie jesienią!
Ta w 100% naturalna formuła zawiera aż 97% organicznych składników i może być nakładana pod krem na noc z linii Ultra Radiance, aby pomóc skórze zatrzymać piękny, wakacyjny blask przez całą zimę.
To wyjątkowe serum o bursztynowej barwie zawiera aktywne składniki roślinne oraz witaminę E, a dzięki mieszance olejków eterycznych pachnie równie atrakcyjnie,
jak wygląda. Dzięki dodatkowi organicznej warzywnej gliceryny oraz wody z owoców pomarańczy ma wspaniałą konsystencję lekkiego żelu.
W serum połączyliśmy odżywczy olejek z orzechów makadamia oraz z szafranu
z innymi organicznymi olejkami roślinnymi bogatymi w cenne składniki odżywcze – ze słodkich migdałów, awokado, moreli, lnicznika siewnego oraz nasion dzikiej róży.

Olej z orzechów makadamia zawiera skwalen, antyoksydant występujący naturalnie w powierzchniowych lipidach ludzkiej skóry, który chroni ją przed fotouszkodzeniami. Olej ten jest także bogaty w kwas palmitoleinowy, który jest najważniejszym składnikiem sebum – naturalnego środka nawilżającego skórę produkowanego przez organizm – jest więc niezwykle przyjazny dla skóry.
Wyciskany z nasion szafranu olej szafranowy jest bogaty w niezbędne kwasy tłuszczowe (kwas linolowy) i przyczynia się o tworzenia ochronnej „okluzyjnej” bariery, która minimalizuje utratę nawilżenia, daje też efekt wygładzenia i zmiękcza skórę.
Nowe Serum Ultra Radiance stymuluje odnowę komórek skóry i zwiększa jej sprężystość. Serum jest preparatem silnie skoncentrowanym, wystarczy więc zastosować niewielką ilość żelu. Rozprowadź serum punktowo na twarzy,
nie pomijając okolicy oczu, a potem wmasuj je delikatnie opuszkami palców wykonując niewielkie, koliste ruchy.

Serum może być stosowane na skórę samodzielnie jako kuracja lub aplikowane pod krem na noc z linii Ultra Radiance, by działać intensywnie kiedy odpoczywasz podczas snu. Zapach preparatu to mieszanka czystych olejków eterycznych
i odrobiny wetiweru, który znany jest jako „olejek spokoju”. Wetiwer ma uspokajający i ziemisty zapach, który pomaga odzyskać równowagę, a tradycyjnie w aromaterapii stosowany jest w przypadku bezsenności oraz lęków.

„Kilka dni temu mój partner skomplementował młodzieńczy wygląd mojej skóry. Różnica była zauważalna. Moja cera była dużo gładsza, a siatka drobnych zmarszczek praktycznie zniknęła. Nawet głębokie zmarszczki na moim czole nieco się zmniejszyły. Niezaprzeczalnie moja skóra wygląda teraz inaczej. Używam Serum w połączeniu z kremem na noc Ultra Radiance każdego wieczora od około trzech tygodni i zauważyłam, że odżywiły i odmłodziły one moją skórę, a właśnie to była jej największa potrzeba.”

– mówi Laura Jane Sessions, Organic Make Up Artist

To silnie działające, odmładzające serum jest częścią linii Ultra Radiance Beyond Organic produkowanej w Kornwalii przy użyciu najlepszych organicznych składników i wytwarzanej w niewielkich partiach przy zachowaniu zasad „sztuki kosmetycznej”. Cała linia zapakowana jest w ekologiczne (w pełni podlegające recyclingowi) opakowania typu „air-less” oraz w słoiczki z przetwarzanego szkła.