Certyfikowana, niszowa, organiczna linia do pielęgnacji skóry Beyond Organic Skincare pochodząca z Kornwalii doceniana jest zarówno przez światowych ekspertów branży beauty,
jak również przez wiernych konsumentów w różnych zakątkach świata.

„Spójrz głęboko w naturę, a zrozumiesz wszystko lepiej.”

Albert Einstein

 

Certyfikowana, niszowa linia do pielęgnacji skóry Beyond Organic Skincare to organiczne kosmetyki pochodzące z Kornwalii. Zostały docenione nie tylko przez ekspertów branży beauty, ale przede wszystkim przez wiernych konsumentów
z wielu zakątków świata.
Ta unikalna marka jest również zwycięzcą wielu prestiżowych nagród. Posiada EKO certyfikaty będące gwarancją stosowania produktów opartych na składnikach najwyższej jakości, bezpiecznych dla zdrowia, naturalnych i organicznych.

Twórcy Beyond Organic Skincare uważają, że natura i otaczająca nas przyroda dały nam wszystko, czego potrzebujemy do odżywiania, wspierania i uzdrawiania naszych organizmów.
Piękno i naturalna czystość przyrody zainspirowały pomysłodawców Beyond Organic Skincare i wzbudziły w nich pasję do stworzenia unikalnych produktów
do pielęgnacji skóry. Jak sami twierdzą, stało się to niemal ich obsesją,
co spowodowało, że wyszli poza robienie naturalnych, organicznych produktów
do pielęgnacji skóry. Celem ich poszukiwań stało się, – i w miarę możliwości zawsze będzie- dostarczenie  najczystszych, przyjaznych dla zdrowia, powstających z zachowaniem zasad etyki, skutecznych produktów.
Ich mottem stały się słowa Alberta Einsteina: „Spójrz głęboko w naturę,
a zrozumiesz wszystko lepiej.”

Beyond Organic Skincare wytwarza certyfikowane organiczne kosmetyki
(na bazie tylko certyfikowanych i naturalnych składników), które są naprawdę inne. Produkty do pielęgnacji skóry zawierają między innymi organiczny rokitnik, nienasycone kwasy omega – 3, 6, 7 i 9, witaminy, antyoksydanty oraz ponad 190 innych aktywnych biologicznie składników wykazujących prawdziwie skuteczne działanie – naturalnie!

Ponadto, badania kliniczne wykazały skuteczność działania naturalnych składników aktywnych obecnych w kosmetykach Beyond Organic.
Daje to pewność, że produkty działają regenerująco na komórki skóry, zwiększają jej nawilżenie i przyspieszają leczenie.

Wszystkie produkty Beyond Organic Skincare są wysokoskoncentrowane, dzięki czemu są bardziej wydajne i wystarczają na dwa razy dłużej niż tradycyjne kosmetyki.

Produkty Beyond Organic Skincare otrzymały certyfikat jako produkty organiczne
od organizacji BDAA (Biodymamiczne Stowarzyszenie Rolnicze w Anglii),
która przed laty zapoczątkowała działalność pro-ekologiczną i organiczną,
oraz wprowadziła holistyczne podejście w hodowli i uprawach na organicznych angielskich farmach.
Kosmetyki Beyond Organic Skincare posiadają również certyfikat NaTrue – międzynarodowej jednostki certyfikującej zrzeszającej producentów kosmetyków naturalnych.

Beyond Organic Skincare działa zgodnie z zasadami handlu etycznego. Zarówno kosmetyki, jak i ich składniki, nie są testowane na zwierzętach, są odpowiednie dla wegetarian, mają niski poziom tlenku węgla, opakowania pochodzą z odzysku
i nadają się do ponownego przetworzenia. Stosowane niebieskie i purpurowe szklane słoiczki i butelki mogą być sortowane z czystym szkłem, ponieważ zawierają tylko naturalne barwniki.

Firma  Beyond Organic Skincare mieści się  na małej farmie Cornish,
w zaadoptowanej zabudowie wiejskiej w Constantine w Kornwalii. Pracownicy Beyond Organic Skincare uważają, że nie ma lepszego miejsca dla organicznej firmy niż w otoczeniu przyrody, blisko natury, w strefie ciszy, wśród  pięknych drzew i potoku z pobliskiego lasu.
Firma powstała w 2005 roku i, w związku ze wzrostem popularności jej produktów
w skali światowej, wciąż się rozwija. w chwili obecnej eksportuje kosmetyki
do różnych szerokości geograficznych, włączając Azję i Europę Wschodnią.
W ciągu ostatnich dziewięciu lat produkty z linii pielęgnacyjnej Beyond Organic Skincare zdobyły aż 21 nagród.

Niestety, regulacje prawne nadal zezwalają na sygnatury „kosmetyk organiczny”
na opakowaniach w przypadku, gdy produkty zawierają jedynie małą ilość składników organicznych. Pozostały skład zazwyczaj uzupełniany jest substancjami chemicznymi.
W związku z tym jedyną gwarancja dla konsumenta jest certyfikat wystawiony przez rzetelną jednostkę certyfikującą. Dlatego Beyond Organic Skincare dba o to, żeby ich produkty były certyfikowane jako organiczne.

Jako firma produkująca kosmetyki naturalne Beyond Organic Skincare uiszcza roczną opłatę, która jest przekazywana na rzecz jednostek certyfikujących (not-profit). Środki te przeznacza się na pokrycie kosztów administracyjnych oraz inspekcji przeprowadzanych przez te organizacje. Dzięki wspieraniu działalności organizacji certyfikujących (not profit) konsumenci mają gwarancję, że otrzymują produkty w 100% organiczne, takie jak kosmetyki  Beyond Organic Skincare.